Ndërlidhjet

CO2, rrezik dhe për brezat e ardhshëm


Agjencia amerikane e Mbrojtjes së Mjedisit deklaroi se dioksidi i karbonit në atmosferë rrezikon rëndë shëndetin e njerëzve.

Dëmet nuk i ndjejnë vetëm banorët aktualë, por dhe brezat e ardhshëm. Të dhënat e fundit mund t'i hapin rrugën të parës rregullore në SHBA për lëshimin e gazrave në atmosferë.
XS
SM
MD
LG