Ndërlidhjet

Franca do ta mbështesë Shqipërinë për në BE


Franca do ta mbështesë Shqipërinë në përpjekjet e saj për anëtarësim në Bashkimin Evropian, megjithqë vendet me ambicje të këtilla janë prekur edhe më tepër nga kriza globale ekonomike, ka njoftuar mbrëmë zyra e presidencës franceze.

Në një kumtesë pas takimit të presidentit francez, Nicholas Sarkozy, me kryeministrin e Shqipërisë, Sali Berisha, në Paris, pos tjerash thuhet se "Shqipëria do të jetë anëtare e Bashkimit Evropian dhe Franca plotësisht e mbështet këtë ide".
XS
SM
MD
LG