Ndërlidhjet

Holandë: Katër të vrarë në paradën mbretërore


Zyrtarët e Holandës thonë se katër vetë janë vrarë dhe 13 të tjerë janë plagosur, në një aksident të automobilave, që ndodhi sot para Mbretëreshës Beatrix të Holandës.

Raportohet se gjashtë nga të plagosurit janë në spital në gjendje kritike.

Spekulimet se kjo ishte përpjekje për sulm kundër familjes mbretërore, nuk janë konfirmuar nga policia.
XS
SM
MD
LG