Ndërlidhjet

Në 18 vende 763 raste të gripit të derrave


Në18 vende të botës janë konstatuar deri tani 763 raste të sëmundjes së gript të derrave, ka bërë të ditur Organizata Botërore e Shëndetësisë.
Nga kjo sëmundje në Meksikë kanë vdekur 16 persona, ndërsa në SHBA ka vdekur një fëmijë.
Në Itali, në Irlandë dhe në Kostarikë janë shënuar rastet e fundit të gripit të derrave, i cili për herë të parë është paraqitur në Meksikë, ku janë infektuar 443 persona.
XS
SM
MD
LG