Ndërlidhjet

Afganistan: Nga sulmet – së paku 30 të vrarë


Një zyrtar i lartë lokal, tri rojet e tij dhe tre civilë, janë vrarë nga një sulm vetëvrasës në pjesën lindore të Afganistanit.

Ministria e jashtme tha se nga ky sulm ishin plagosur edhe tre civilë. Sulmi vetëvrasës u bë në Metarlam, në provincën Laghman.

Për këtë sulm, përgjegjësinë e kanë marrë talibanët.

Zyrtarët e Afganistanit thonë se së paku 15 civilë, gjashtë roje private të sigurisë dhe dy talibanë janë vrarë, në sulme të tjera të ndara në gjithë Afganistanin.
XS
SM
MD
LG