Ndërlidhjet

Ministri i dehur ukrainas sulmoi policinë gjermane


Ministri i Brendshëm i Ukrainës, Juri Luzhenko dhe i biri i i tij 19 vjeçar, janë përleshur me policinë gjermane në aeroportin e Frankfurtit, e cila ka tentuar t’i pengojë për të udhëtuar më tutje pasi kanë qenë nën ndikimin e alkoolit.
Bëhet e ditur se ata po udhëtonin me një aeroplan gjerman drejt Koresë Jugore, por piloti i aeroplanit nuk kishte dashur t’i pranojë dy shtetasit ukrainas pasi në gjendje të dehur ishin sjellur keq në aeroplan.
Mediat gjermane njoftojnë se minsitri ukraians dhe djali i tij kanë sulmuar policinë.
XS
SM
MD
LG