Ndërlidhjet

Papa takohet me kryeministrin Netanyahu


Papa Benedikti i 16-të sot pritet ta vizitoj Nazarethin, ku ai do ta mbajë një meshë dhe pastaj do të takohet me kryeministrin e Izraelit, Benjamin Netanyahu.

Dje, Papa vizitoi qytetin e Betlehemit në Bregun Perëndimor, me ç’rast u takua me presidentin e autoritetit palestinez, Mahmud Abbas. Me këtë rast Papa bëri thirrje për shtet të pavarur palestinez.
XS
SM
MD
LG