Ndërlidhjet

Aeroplani i Gruevskit bën ulje të detyruar


Aeroplani i kryeministrit të Maqedonisë Nikolla Gruevski, i cili fluturonte në Paris, ka bërë ulje të detyruar në aeroportin e Brukselit.

Sipas kontrollit të fluturimit në Belgjikë, fjala ka qenë për një defekt te sistemi kompjuterik i aeroplanit.

Gruevski dhe bashkëpunëtorët e tij kanë udhëtuar në Paris me tren, por nuk kanë arritur në takimin e paraparë me presidentin e Francës Nicolas Sarkozy.
Takimi do të mbahet nesër.

Pritet që në takim të diskutohet për kontestin e emrit me Greqinë.

Sarkozy e ka mbështetur qëndrimin e Greqisë, si dhe veton për hyrjen e Maqedonisë në NATO.
XS
SM
MD
LG