Ndërlidhjet

Sonte finalja Mançester Junajted-Barcelona


Sonte në orën 20.45 në Romë luhet finalja e Kupës së Kampionëve të Evropës në futboll ndërmjet ekipeve Mançester Junajted dhe Barcelona.

Selektorët, Pepe Guardiola dhe Aleks Ferguson, kanë paralajmëruar se në teren do t’i nxjerrin lojtarët më të mirë.

Do të përpiqemi ta kontrollojmë lojën dhe të luajmë futboll, tha traineri i Barcelonës, Guardiola.

Kjo është mundësi që të fitojmë dhe të jemi në mesin e klubeve më të mëdha në Evropë. Mendoj se ky ekip ka ardhmëri të këtillë, tha Ferguson, traineri i ekipit anglez, Mançester Junajted.
XS
SM
MD
LG