Ndërlidhjet

Dy shpërthime në Pakistan


Zyrtartë pakistanez thonë se dy bomba kanë shpërthyer sot në veri-perëndim të qytetit Peshavar, duke vrarë së paku 5 persona dhe duke plagosur disa të tjerë.

Shpërthimet e fuqishme ndodhën një ditë pasi 24 persona u vranë dhe rreth 300 u plagosën si pasojë e shpërthimit të një bombe makine në qytetin Lahore, për të cilin talibanët kanë marrë përgjegjësinë.

XS
SM
MD
LG