Ndërlidhjet

Obama: Amerika e gatshme për dialog me Iranin


Presidenti Barack Obama, tha sot se Shtetet e Bashkuara janë të gatshme të angazhohen në “dialog serioz” me Iranin dhe se ka ardhur momenti për të punuar drejt paqes në Lindjen e Mesme.

Në konferencën e përbashkët për shtyp, pas takimit me kancelaren gjermane, Angela Merkel, në Dresden, zoti Obama tha se “gara bërthamore në Lindjen e Mesme” duhet të evitohet.
XS
SM
MD
LG