Ndërlidhjet

Inaugurohet autostrada Durrës-Kukës-Morinë


Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, dhe homologu i tij turk, Taip Erdogan, kanë prerë shiritin inaugurues të autostradës Durrës-Kukës-Morinë, e cila, siç vlerësohet, pritet të forcojë marrëdhëniet dhe bashkëpunimin ndërmjet vendeve të rajonit.

“Sot inauguroj korridorin e kombit. Ianuguroj autostradën Rrëshen-Kalimash, e cila përbën veprën më të madhe pas anëtarësimit të Shqipërsië në NATO dhe pas pavarësimit të Kosovës për mbarë kombin shqiptar”, ka thënë kryeministri Berisha.
XS
SM
MD
LG