Ndërlidhjet

Kabul: Thellohet ofensiva amerikane


Ushtria amerikane është duke e thelluar ofensivën kundër talebanëve, në provincën Helmand të Afganistanit jugor.

Një zëdhënës i marinës ka thënë se ushtarët janë duke vepruar në rrethet e Garmsir dhe Navea, ndërsa janë duke i ndihmuar edhe forcat afgane të sigurisë për të marrë zonën e Khanishit, e cila gjendet drejt kufirit me Pakistanin.
XS
SM
MD
LG