Ndërlidhjet

Rama:"Dorëheqja...! Nuk më lejohet ngutia"


Lideri i Partisë Socialiste, Edi Rama, ka deklaruar sot se do të pranonte epilogun e zgjedhjeve parlamentare nëse do të pranohej e drejta për transparencën e rezultateve të Beratit, Shkodrës dhe Tiranës. Rama ka vënë në pah se në të kundërtën Partia Socialiste është e vendosur për të mos e njohur rezultatin e zgjedhjeve të 28 qershorit.
Rama u është përgjigjur edhe zërave brenda partiakë për largimin e tij nga drejtimi i Partisë Socialiste duke thënë:”Të tjerët mund të nguten, por mua kjo nuk më lejohet”.
XS
SM
MD
LG