Ndërlidhjet

Klinton: Do punojmë me fituesin në Afganistan


Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton tha se Shtetet e Bashkuara janë të gatshme të punojnë me fituesin e zgjedhjeve të ardhshme presidenciale në Afganistan.

Klinton tha se SHBA-të do të insistojnë për punë më të mirë të qeverisë afgane, e cila shihet si kyçe për luftimin e ekstremizmit mysliman.

Klinton tha se Shtetet e Bashkuara po punojnë për të siguruar zgjedhje të lira e të drejta, dhe do ta bëjnë të qartë se “çfarë presin nga qeveria e re”.
XS
SM
MD
LG