Ndërlidhjet

Rusi: Arrestohet i dyshuari për 15 vrasje racialePolicia ruse ka arrestuar një 21 vjeçar, i cili dyshohet për përfshirje në 15 vrasje me motive raciale.

Zëdhënësja e policisë Julia Kiseljova tha se Vasilij Krivets është ndaluar teksa përpiqej që t’i hipë trenit për të shkuar në Ukrainë.

Krivets dyshohet për 15 vrasje në vitet 2007 dhe 2008.

Policia nuk tha nëse Krivets është i akuzuar si autor i vrasjeve.

Krimet nga urrejtja janë shtuar viteve të fundit në Rusi, dhe kryesisht kanë pasur në shënjestër njerëzit nga Azia Qendrore dhe rajoni i Kaukazit.
XS
SM
MD
LG