Ndërlidhjet

Soçi: Takim i presidentëve Medvedev – Peres


Presidenti i Rusisë, Dmitri Medvedev, e ka pritur presidentin izraelit, Shimon Peres, në pushimoren ruse Soçi në Detin e Zi.

Zoti Medvedev u tha gazetarëve se do diskutohet për “lidhjet ruso – izraelite dhe për çështjet e vështira të ndërlidhura me Lindjen e Mesme dhe për problemet e tjera rajonale”.

Presidenti Peres tha se ka “shpresa të mëdha” lidhur me këtë takim.
XS
SM
MD
LG