Ndërlidhjet

Greqi: Zjarret pjesërisht nën kontroll


Zjarrfikësit e Greqisë janë në gjendje gatishmërie, pasi zjarret, të ndihmuar edhe nga era e fortë, kanë shpërthyer jashtë Athinës dhe në pjesën perëndimore të Greqisë.

Autoritetet thonë se shumica e zjarreve janë fikur ose janë vënë pjesërrisht nën kontroll mbrëmë vonë, kështu që shtëpitë tashmë nuk janë të rrezikuara.

Është thënë se shkaku i shpërthimit të zjarreve nuk është i qartë.

“Kushtet mbesin të vështira për 24 orët e ardhshme, prandaj Shërbimi zjarrfikës është në gjendje të gatishërisë në shkallë vendi”, ka thënë zëdhënësi, Janis Kapakis.
XS
SM
MD
LG