Ndërlidhjet

Irani thotë se zhvilloi një sistem interceptorëshTelevizioni shtetëror iranian “Press TV” njoftoi se Irani ka zhvilluar një sistem interceptorësh për t’i goditur raketat ”e padukshme” kryqëzore.

Gjenerali Ahmad Mikani, komandant i forcave ajrore të Iranit, tha se “ushtria është në gjendje t’i detektojë raketat e padukshme dhe t’i shkatërrojë”.

Raketat kryeqëzore “të padukshme” janë ndërtuar që të fluturojnë ulët deri te caqet e tyre, duke i shmangur radarët.
XS
SM
MD
LG