Ndërlidhjet

Nënpresidenti Xho Bajden viziton IrakunNënpresidenti i Shteteve të Bashkuara Xho Bajden mbërriti në një vizitë të paparalajmëruar në Irak.

Shtëpia e Bardhë tha se Bajden do të bisedojë me udhëheqësit më të lartë irakianë dhe do t’i takojë trupat amerikane.

Kjo është vizita e tretë e nënpresidentit Bajden në Irak gjatë këtij viti.

Presidenti Barak Obama e ka ngarkuar Bajdenin në një mision special për ta mbajtur lartë fokusin në Irak në kohën kur Shtetet e Bashkuara përgatiten për t’i tërhequr trupat ushtarake nga ky vend deri në muajin gusht të vitit të ardhshëm.
XS
SM
MD
LG