Ndërlidhjet

Shpërthim në Pakistan, 5 të vrarë


Një bombë ka shpërthyer në një treg në një qytet në veriperëndim të Pakistanit duke vrarë të paktën pesë persona dhe plagosur shumë të tjerë.

Shpërthimi ndodhi në qytetin Kohat, në rajonin e paqëndrueshëm që kufizohet me Afganistanin.

Policia po mundohet ende që të përcaktojë nëse shpërthimi ishte kryer nga një bombë, apo ishte sulm vetëvrasës.
XS
SM
MD
LG