Ndërlidhjet

Teheran: Manekinët në shënjestër të policisëPolicia e Iranit i ka paralajmëruar pronarët e shitoreve që të mos përdorin manekinë pa shami në kokë apo t’u shfaqin atyre pjesë të zveshura të trupit.

Policia për sigurinë e moralit gjithashtu ka thënë se është i ndaluar reklamimi i mbathjeve për femra dhe meshkuj.

Policia e Iranit i ka shtuar aktivitetet për shtypjen e ndikimeve perëndimore dhe për zbatimin e kodit për veshjen islamike pas ardhjes në pushtet të presidentit Mahmud Ahmadinexhad në vitin 2005.
XS
SM
MD
LG