Ndërlidhjet

Lituani: U vra një gjyqtar


Gjyqtari lituanez, Jonas Furmanaviciua, është vrarë sot, në qytetin e dytë për nga madhësia në këtë vend, Kaunas.

Policia tha se ai ishte qëllluar tri herë në trup dhe një herë në kokë.

Mendohet se vetura e këtij gjyqtari ishte bllokuar nga një makinë tjetër, derisa ai po shkonte në punë dhe se u qëllua për vdekje kur doli nga vetura.

Hetuesit thonë se ende nuk dihen motivet e kësaj vrasjeje.
XS
SM
MD
LG