Ndërlidhjet

Klinton sot e përmbyll vizitën në PakistanSekretarja e shtetit Hillari Klinton e përmbyll sot vizitën në Pakistan me një varg takimesh me udhëheqësit fisnorë, grupet e grave dhe ligjvënësit.

Më pas, Klinton do të fluturojë në Abu Dabi dhe në Izrael për bisedime me liderët palestinezë dhe izraelitë.

Klinton tha dje se e ka vështirë të besojë se Pakistani nuk e di se ku po fshehen liderët e Al Kaidës.
XS
SM
MD
LG