Ndërlidhjet

Kabul: Tërhiqet Abdullah


Kandidati i opozitës, Abdullah Abdullah, do të tërhiqet nga raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale afgane. Në votimet e javës së ardhshme do të përballeshin presidenti aktual, Karazai, dhe ish-ministri i Jashtëm, Abdullah.

Përpara mbështetësve të tij në Kabul, Abdullah tha se po tërhiqej pasi nuk u morën parasysh kërkesat e tij, që do të mundësonin votime të ndershme.
XS
SM
MD
LG