Ndërlidhjet

Irani liroi studentin danezAgjencia zyrtare iraniane e lajmeve IRNA njoftoi se autoritetet iraniane e kane liruar studentin e gazetarise nga Danimarka, i cili ishte arrestuar javen e kaluar gjate demonstratave kunder qeverise ne Teheran.

Niels Krogsgard ndodhej ne paraburgim prej 4 nentorit, kur u arrestua ne demonstratat, ne te cilat u perkujtua 30 vjetori i pushtimit te ambasades amerikane ne Teheran.

Kater gazetare te tjere, dy kanadeze, nje japonez dhe nje italian, gjithashtu ishin arrestuar gjate tubimeve ne Teheran.XS
SM
MD
LG