Ndërlidhjet

NATO përshëndet zgjedhjet në KosovëSekretari i përgjithshëm i NATO-s, Anders Fog Rasmusen ka uruar sot qytetarët dhe autoritetet e Kosovës për mënyrën se si janë zhvilluar zgjedhjet e së dielës.

Në një deklaratë të posaçme, shefi i NATO-s ka shprehur posaçërisht kënaqësi për pjesëmarrjen e serbëve të Kosovës në zgjedhjet e 15 nëntorit, duke e quajtur këtë si akt inkurajues për të ardhmen e tyre në Kosovë.

Rasmusen poashtu ka ripërsëritur se NATO-ja do të vazhdojë të krijojë një mjedis të sigurtë dhe stabil në Kosovë.
XS
SM
MD
LG