Ndërlidhjet

Peshavar: 18 viktima të sulmit vetëvrasës


Një sulmues vetëvrasës ka vrarë 18 persona dhe ka plagosur 34 të tjerë në sulmin para një gjykate në Peshavar, bene te ditur Rojters.

Nder te vraret jane tre policet te cilet gjeten vdekjen kur po e kontrollonin sulmuesin.

Vetem gjate ketij muaji ne Vaziristanin jugor jane regjistruar 7 sulme vetevrasese duke marre jeterat e 110 personave.
XS
SM
MD
LG