Ndërlidhjet

Paris: Francën e viziton Vlladimir Putini


Kryeministri i Rusisë, Vlladimir Putin, pritet që gjatë sitës së sotme të arrijë në Partis, për një vizitë dyditëshe në Francë.

Me këtë rast, me zyrtarët e lartë francezë, ai do të diskutoj për çështje ekonomike dhe për blerjen e mundshme të anijes luftarake franceze, e cila mund të bartë helikopterë.

Raportohet se një takim joformal ndërmjet presidentit francez, Nikolas Sarkozi dhe kryeministrit rus, Vlladimir Putin, ende duhet të finalizohet.
XS
SM
MD
LG