Ndërlidhjet

Obama çmon rolin e TurqisëPresidenti amerikan, Barak Obama, beson se Turqia mund të jetë një lojtar i rëndësishëm në zgjidhjen e mosmarrëveshjeve rreth programeve bërthamore të Teheranit.

Uashingtoni dhe Ankaraja janë të vendosura për të luftuar dhe mundur terrorizmin kudo ku ai shfaqet, tha presidenti ameikan pas takimit me kryeministrin turk, Rexhep Taip Erdoan. Ky i fundit tha se vendi i tij është i gatshëm të bëjë gjithçka që do të mundësojë zgjidhjen diplomatike të krizës iraniane.
XS
SM
MD
LG