Ndërlidhjet

SHBA: Besohet se është vrarë një militant i al-Kaidës


Një zyrtar amerikan kundër terrorizmit thotë se një operativist i lartë i dyshuar i al-Kaidës në Pakistan, besohet se është vrarë nga sulmi i një aeroplani të SHBA-ve pa ekuipazh.

Raportohet se ky zyrtar ka thënë se personi Saleh al-Somali, është vrarë gjatë sulmit më herët këtë javë, në pjesën veriperëndimore të Pakistanit.

Për këtë person thuhet se, me gjasë, ishte i involvuar në planifikimin e sulmeve jashtë Pakistanit, potencialisht në Shtetet e Bashkuara dhe në Evropë.
XS
SM
MD
LG