Ndërlidhjet

Kopengahë: Policia arrestoi 1000 protestuesPolicia daneze ka arrestuar rreth 1000 persona gjatë demonstratave në Kopenhagë. Në kryeqytetin, danez dhjetëra mijëra njerëz protestuan të shtunën në kuadër të asaj që ata e quanin “Dita e Veprimit”. Protestuesit filluan të kryenin akte të dhunshme, përfshi thyerje dritaresh dhe djegje makinash, në një fazë të demonstratës, çfarë solli ndërhyrjen policore.

Në Kopenhagë po zhvillohet takimi i OKB-së për ndryshimet klimatike.
XS
SM
MD
LG