Ndërlidhjet

NATO-ja kërkon ndihmën ruseSekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmusen takohet sot në Moskë me presidentin rus Medvedev dhe kryeministrin Putin.

Rasmusen tha se do të kërkojë ndihmën ruse për Afganistanin, përfshi paisje dhe aftësimin e trupave afgane.

Kreu i Aleancës tha se Moska ka lejuar lehtësime për kalimin tranzit të paisjeve dhe dërgesave të NATO-s në Afganistan.
XS
SM
MD
LG