Ndërlidhjet

FBI-ja ka hetuar Majkëll XheksoninDokumenta të bëra publike së fundi, tregojnë se Zyra Federale për Hetime, FBI-ja, ka ndihmuar autoritetet në Shtetet e Bashkuara dhe në Britani për të hetuar akuzat për abuzime me fëmijët ndaj Majkëll Xheksonit.

FBI-ja i ka ndihmuar autoriteteve lokale në hetimet e zhvilluara në vitin 1993 dhe në 1995.

Ylli i muzikës pop është ndarë nga jeta më 28 qershor të këtij viti.
XS
SM
MD
LG