Ndërlidhjet

Dy të vrarë në GazaUshtarët izrealitë qëlluan për vdekje dy palestinezë. Incidendi ndodhi në afërsi të murit të sigurisë që ndan Izraelin nga Rripi i Gazës.

Lajmi konfirmohet nga burimet spitalore palestineze, por jo dhe nga ato izraelite.

Nuk është e qattë nëse viktimat janë civilë apo militantë.
XS
SM
MD
LG