Ndërlidhjet

Vatikan: Benedikti XVI dënon terrorizminPapa Benedikti XVI e ka dënuar sot terrorizmin, dhe u ka bërë thirrje të gjithë akterëve në botë që të ulin armët.

Gjatë audiencës tradicionale të korit diplomatik të akredituar në Vatikan, papa foli edhe për kërcënimet ndaj njerëzimit, përfshirë ndryshimet e klimës dhe garën në armatim.

Benedikti XVI gjithashtu i dënoi edhe ligjet, të cilat kanë për qëlim, siç tha, t'i mohojnë dallimet midis gjinive.
XS
SM
MD
LG