Ndërlidhjet

Banka Botërore: Kriza globale po merr fundBanka Botërore njoftoi sot se ekonomia globale po del nga recesioni, dhe se vendet e zhvilluara në vitin 2010 do të realizojnë rritje prej 5.2 %, që është dyfishi i asaj që parashikohej.

Por raporti i Bankës Botërore paralajmëron se mund të ketë pasiguri tjera për vitin 2011 dhe më tej.

Autori kryesor i raportit, Endrju Burns, tërheq vërejtjen se në dekadën e ardhshme mund të ketë rënie, sidomos në Evropë dhe Azinë Qendrore, të cilat më së shumti u goditën nga kriza globale.
XS
SM
MD
LG