Ndërlidhjet

Pekin: Mediat hedhin poshtë thirrjet e SHBA për internetinMediat kineze i kanë hedhur poshtë thirrjet e Uashingtonit për të hequr cenzurën në internet.

Qeveria kineze nuk ka pasur ndonjë reagim të shpejtë ndaj fjalimit të Sekretares së Shtetit, Hillari Klinton, e cila i bëri thirrje Kinës dhe regjimeve të tjera autoritare që t’i heqin kufizimet ndaj qytetarëve për përdorimin e internetit.

Klinton gjithashtu i bëri thirrje Pekinit t’i hetojë akuzat për sulm kibernetik ndaj kompanisë Google.
XS
SM
MD
LG