Ndërlidhjet

Pakistan: Premtohet aksion ndaj grupeve anti Indi


Kryeministri i Pakistanit, Jusuf Raza Gilani, thotë se ai nuk do t’i toleroj ekstremistët për ta përdorë këtë vend si bazë për sulme ndaj Indisë.

Ai ka konfirmuar se presidenti Barak Obama e ka shtruar çështjen e grupit militant Lashkar-e-Taliba, me seli në Pakistan, në takimin me të, të dielën e kaluar.

Zoti Gilani tha se Pakistani tashmë e ka ndalur veprimtarinë e disa grupeve ekstremiste dhe i ka ngrirë llogaritë e tyre bankare.
XS
SM
MD
LG