Ndërlidhjet

Portugalia shpreson tek RonaldoTrajneri i ekipit kombëtar të futbollit të Portugalisë shpreson për një rol më të madh të Kristiano Ronaldos gjatë ndeshjeve të Afrika e Jugut 2010.
“Shpresoj se Ronaldo do të jetë në gjendje të japë më shumë”, tha Karlos Kueiroz.

Ronaldo, ylli i kombëtares portugeze dhe i Realit të Madridit, nuk ka marrë pjesë në shumë nga ndeshjet kualifikuese për kampionatin botëror të futbollit për shkak të dëmtimeve.

Portugalia do të luajë në Grupin G ku janë edhe Brazili, Bregu i Fildishtë dhe Koreja e Veriut.
XS
SM
MD
LG