Ndërlidhjet

Rasmusen në KosovëKëshilli i Atlantikut të Veriut viziton sot Kosovën. Delegacioni drejtohet nga kreu i NATO-s, Anders Fogh Rasmusen. Përfaqësuesit e NATO-s do të zhvillojnë bisedime me komandantin e KFOR-it për tu njohur nga afër me gjendjen e sigurisë në Kosovë.

Delegacioni i NATO-s, në orët e paradites, do të japë dhe një konferencë shtypi.

Vizita po zhvillohet në kohën kur janë shtuar zërat për shkurtim të mëtejshëm të trupave të KFOR-it.
XS
SM
MD
LG