Ndërlidhjet

Lahore: Shkon në 40 numri i viktimaveMbi 40 persona kanë vdekur dhe së paku 120 të tjerë janë plagosur kur dy atentatorë vetvrasës sulmuan një vend kulti në qytetin pakistanez të Lahores.

Qindra besimtarë gjendeshin në objektin e kultit në momentin e sulmit.
XS
SM
MD
LG