Ndërlidhjet

Rusët besojnë në fitoren e kupës së botësTetë për qind e rusëve të anketuar besojnë se kombëtarja e tyre e futbllit një ditë do ta fitojë kampionatin botëror. Rusia nuk mundi të kualifikohej në ndeshjet Afrika e Jugut 2010 pas humbjes nga Sllovenia.

Në të tjera zhvillime në futboll tashmë janë vetëm katër skuadra që po luftojnë për titullin e kampionit të botës.

Në ndeshjet gjysmëfinale do të përballen Spanja me Gjermaninë dhe Holanda me Uruguajin. Ndeshja finale do të zhvillohet të dielën e ardshme më 11 korrik.
XS
SM
MD
LG