Ndërlidhjet

Baku: Klinton flet për aktivistët e burgosurSekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton e ka ngritur me zyrtarët më të lartë në Baku shqetësimin rreth fatit të dy të burgosurve, të njohur për shkrimet e tyre në internet.

Klinton e bëri deklaratën gjatë një tryeze të rrumbullakët të mbajtur me të rinjtë në kryeqytetin e Azerbaxhianit. Gjatë ditës Klinton zhvilloi një takim me dyer të mbyllura me presidentin Ilham Aljev.

Klinton po zhvillon një turne në Evropën Lindore dhe në Kakukaz. Par Azerbaxhianit ajo do të vizitojë Armeninë e më pas Gjeorgjinë.
XS
SM
MD
LG