Ndërlidhjet

Izraeli sulmon nga ajri Rripin e GazësAeroplanët izraelitë kanë sulmuar tunelet nëntokësore në Rripin e Gazës, pas sulmit me raketa në territorin izraelit. Raketat kanë shkaktuar dëme materiale, por jo viktima në njerëz.

Burimet mjekësore palestineze flasin për një të plagosur.

Tunelet në Rripin e Gazës lidhin këtë territor me Egjiptin dhe përdoren për të trafikuar mallra, por dhe armë.
XS
SM
MD
LG