Ndërlidhjet

Rusi: Tetë të vdekur nga zjarretBilanci i të vdekurve nga zjarret në Rusinë jugore ka shkuar në tetë.

Zyrtarët e emergjencës thanë se 14 të tjerë janë hospitalizuar, ndërsa rreth 500 ndërtesa janë kapluar nga flakët në rajonin e Vollgogradit.

Më shumë se 50 njerëz vdiqën dhe mijëra mbetën të pastrehë në Rusi këtë verë nga zjarret dhe thatësira që përfshinë sipërfaqe të mëdha të Rusisë.
XS
SM
MD
LG