Ndërlidhjet

Venecuelë: Rrëzohet aeroplani me 47 udhëtarëNë juglindje të Venecuelës është rrëzuar një aeroplan me 47 udhëtarë në bord, njoftuan zyrtarët duke mos i saktësuar viktimat e mundshme.

Raportohet se aeroplani i kompanisë shtetërore Konviasa është rrëzuar në afërsi të qytetit Porto Ordaza pak pas fluturimit.

"Për momentin nuk kemi informata për viktima apo për të lënduar", tha ministri i Komunikacionit i Venecuelës, Francisko Garkes.

Disa agjenci raportuan se ka të mbijetuar.

Në aeroplan ndodheshin 47 udhëtarë dhe katër anëtarë të ekuipazhit.
XS
SM
MD
LG