Ndërlidhjet

Iran: Sulmohen zyrat e liderit të opozitës MusaviRaportohet se forcat e sigurisë në Iran i kanë sulmuar zyrat dhe konfiskuar kompjutorët e liderit të opozitës, Mirhosein Musavi.

Uebsajti i tij ‘Kaleme’, njoftoi se me sulmin e mbrëmshëm ka filluar “një valë e re e presioneve dhe kufizimeve” ndaj Musavit,

Bëhet e ditur se përveç kompjutorëve janë konfiskuar edhe sendet personale të Musavit.

Musavi, i cili humbi nga presidenti Mahmud Ahmadinexhad në zgjedhjet e kontestuara të qershorit, 2009, ka mbetur udhëheqës kryesor i lëvizjes reformatore “Të gjelbërtit”.
XS
SM
MD
LG