Ndërlidhjet

Zbulohet komplot terrorist në EvropëZyrtarët e inteligjencës kanë parandaluar një komplot të besueshëm terrorist kundër Britanisë dhe Francës.

Kulla e Ajfelit u evakua mbrëmë pasi zyrtarët morën një thirrje telefonike për kërcënim me bombë.

Ky ishte alarmi i dytë i këtij lloji në dy javët e fundit.

Zyrtarët britanikë gjithashtu kanë tërhequr vërejtjen për një sulm të mundshëm, por shkalla e kërcënimit nuk ka ndryshuar nga kategoria ”e rëndë”.
XS
SM
MD
LG