Ndërlidhjet

Shpërthimi vret nëntë civilë afganëNATO tha se nëntë civilë afganë e kanë humbur jetën nga një bombë artizanale që e kishin vendosur kryengritësit.

Shpërthimi ka ndodhur në provincën lindore të Afganistanit, Paktia.

Në mesin e viktimave ka gra dhe fëmijë.
XS
SM
MD
LG